Home › Środki higieniczne do walki z niemiłym zapachem z ust

Środki higieniczne do walki z niemiłym zapachem z ust

Za nieświeży oddech odpowiadają liczne czynniki. Kwalifikują się do nich między innymi: nieprawidłowa higiena , dokuczliwości pokarmowe oraz trawienne, choroby jamy ustnej , nieprawidłowe przyzwyczajenia żywieniowe, brak opieki dentystycznej, nagromadzony kamień i płytka nazębna, choroba nazywana halitozą.
Z paskudnym zapachem z ust wolno się uporać. Na początek jednakże należy odnaleźć przyczynę. W tym celu zaleca się wykonanie trafnej diagnostyki, czym zająć powinien się doświadczony stomatolog. Oszacuje on kondycję jamy ustnej, wykona niezbędne zabiegi, sprawdzi obecność procesu chorobowego i przedstawi dalsze zalecenia. Chociaż połowa diagnozowanych pacjentów dowiaduje się, że przyczyną jest jednak zła higiena. Należałoby sięgać po wysokiej jakości preparaty oraz środki antyseptyczne. Jeśli w czasie diagnozy stomatolog stwierdzi, że powodem jest halitoza należy zacząć przyjmować specjalistyczne suplementy lub ewentualnie środki farmakologiczne, których celem będzie niwelacja związków siarki odpowiadających za schorzenie. Także dieta jest nie bez znaczenia.

Częste sięganie po tłuste, smażone potrawy, słodycze, kawę i herbatę i alkohol może powodować nie tylko trudności z nieświeżym oddechem, ale równie prawidłowo może odpowiadać za pojawianie się innych, kłopotliwych dolegliwości, o których należałoby pamiętać.

Mowa tu między innymi o problemach trawiennych..


<< Poprzedni
Następny >>