Home › Jak przygotować się na wycieczkę w góry?

Jak przygotować się na wycieczkę w góry?

Gdy nadchodzi okres wakacyjny, niemal każdy z nas zaczyna rozmyślać, w jakim kierunku najlepiej wyjechać na urlop. Ciekawym pomysłem na wczasy zarówno z najbliższymi, jak i z drugą połówką jest wyjazd w góry.

Jak się do niego mądrze przygotować? Najważniejszym elementem bagażu, który planujemy zabrać w góry są oczywiście dobre buty.

To one decydują, w jakim stanie nasze stopy zakończą urlop. W góry raczej nie powinno się zakładać dopiero co zakupionych traperów. Może się okazać, że uciskają stopy i na wiele godzin spaceru nie są wcale zbyt wygodne. Jeżeli nie posiadasz odpowiednich obuwia na wędrówkę w góry, zakup odpowiednio wcześniej. Będziesz miał dość czasu, aby rozchodzić nieużywane obuwie. Na górskim szlaku bez wątpienia sprawdzi się wygodny plecak. Musi posiadać regulację szelek. To sprawi, że kręgosłup nie będzie za bardzo obciążony. Szelki muszą być również dość szerokie, żeby nie wpijały się w ramiona. Gdy wyruszasz na górski szlak, warto mieć na uwadze, że aura na górskich szczytach w jednej chwili może ulec zmianie. W bagażu należy mieć spakowane ubrania na zmianę pogody. Niezbędne będą ubrania na wypadek deszczu. Sprawdzi się tu spory foliowy płaszcz. Niezależnie od aury w momencie wyjścia na szlak, dobrze wziąć ze sobą coś cieplejszego oraz czapkę. Równie istotne jest chronienie głowy przed upałem, jak i zimnem. Na górską wycieczkę koniecznie przygotuj lekkie, pożywne przekąski oraz zapas wody. W każdej chwili możesz zgłodnieć. To bardzo ważne, aby w czasie wycieczki nie opaść z sił.

.


<< Poprzedni
Następny >>