Home › Poszukujesz pojedyńczych klawiszy do laptopa?

Poszukujesz pojedyńczych klawiszy do laptopa?

Klawiatura jest w prawdzie nieodłączną cząstką w laptopie.

Co prawdziwość zdarzają się takie notebooki, w których to można taką klawiaturę oddzielić od ekranu, jaki to wtenczas rozpoczyna pełnić rolę tabletu, jakkolwiek to jak na razie nowość oraz nie jest jeszcze tak nazywanym dobrem powszechnym.

Standardowy laptop to przeważnie urządzenie, w którym to klawiaturę cechują miarodajne zależności. W zasadzie takie klawisze do laptopa złożone są w jednym uzgodnionym porządku, w dowolnym tego typu komputerze przenośnym. Podobnie jest w wypadku telefonów komórkowych.

Ten ustalony porządek pomaga po czasie, w prędkim pisaniu, zapamiętaniu gdzie konkretna literka się znajduje.

Układ ów nie jest jednakże tym odpowiadającym kolejnym literom w alfabecie, stąd również użycie nazwy zaczerpniętej od pierwszych skrajnych liter, odnajdujących się obok siebie. Te symbole patrząc od lewej to: Q, W, E, R T, Y. Stąd również pochodzi pojęcie klawiatury QWERTY. Klawisze do laptopa również znamionuje taki układ. Litery te są umieszczone w jednym górnym rzędzie. To co jeszcze cechuje klawiatury w laptopach, a co może też się odnosić do klawiatur w komputerach stacjonarnych, to tak nazwany „skok”.

W wypadku laptopów z reguły mówi się o „niskim skoku”, a zatem nie wysokich klawiszach, które to wolno wciskać niejako delikatniej.

Przyciski takie można wymienić jeśli przykładowo literka się wytrze, czy także klawisz ulegnie awarii (zapadnie się, czy pęknie), jednak oraz wówczas zaleca się żeby zachować prawdziwy układ i kolejność. .


<< Poprzedni
Następny >>