Home › Siłownia - jak rozpocząć ćwiczenia, aby sobie nie zaszkodzić?

Siłownia - jak rozpocząć ćwiczenia, aby sobie nie zaszkodzić?

Jak w każdym przypadku na początek teoria. Poznanie własnej anatomii jest tropem do prowadzenia świadomych i błyskotliwych treningów. W ten sposób poznaje się także cel prowadzenia ćwiczeń. Poleca się również współpracę ze specjalistą, który opracuje plan treningowy. Wówczas dopiero przychodzi czas na pierwszy wysiłek.

Nie należałoby na tym etapie przeceniać swoich możliwości, ponieważ może to przynieść o wiele więcej szkody aniżeli pożytku.

Razem z trenerem należałoby określić na samym początku współpracy nad jakimi mięśniami pragniemy pracować. Inne bo będą treningi, jakie mają polepszyć wydolność organizmu, inne pomogą w zrzuceniu bezużytecznych kilogramów, a jeszcze inne wyrzeźbią figurę. Poprawnie pamiętać też o paru zasadach: - dostosowaniu własnych powszednich nawyków żywieniowych do zdrowych potrzeb organizmu - wstrzemięźliwości od używek, słodyczy oraz tłustych przekąsek Dieta powinna opierać się na zdrowych zasadach piramidy żywieniowej, obejmować kolosalną ilość owoców, warzyw oraz innych artykułów, jakie będą dostarczały do organizmu stosownej ilości składników odżywczych zgodnie z jego zapotrzebowaniami. Warto sięgnąć także po wzmacniające suplementy diety..