Home › Spraw, aby uśmieszek widniał na twojej buzi!

Spraw, aby uśmieszek widniał na twojej buzi!

Spacerujesz ulicą i dostrzegasz tyle ludzi, a żadne z nich się nie śmieje. Każde z nich ma ponurą minę, która jako pierwsza rzuca się w oczy. W naszych głowach od razu rysuje się opinia o tych osobach.

Wiadomo, że ludzie, którzy się uśmiechają są postrzegani jako ci bardziej sympatyczniejsi, optymistyczni. Można by rzec, że wręcz zarażają uśmiechem! Podobno śmianie się wydłuża życie kolejno o 15 sekund.

Nie wiadomo czy to się sprawdza, aczkolwiek nie zaszkodzi spróbować.

Bywają też dni, kiedy nie masz ochoty na żadną rozrywkę, pogrążasz się w smutku i czekasz aż sobie pójdzie. Pomóż mu w tym! Zrób, aby poczuł się niepotrzebny, a przez to prędzej da ci spokój. Najprostszym sposobem jest najzwyklejsze ruszanie się.

Włącz muzykę i zacznij tańczyć, a możesz także poćwiczyć.

Wtedy twój mózg uwalnia endorfiny, a przez nie świat wydaje się być piękniejszy.

Można rzec, że swego rodzaju narkotyk, ale całkowicie nieszkodliwy. Oprócz tego, że poczujesz się szczęśliwszy, to spalisz niechciane kalorie. Zobacz ile korzyści! Jeżeli pogoda jest deszczowa, a na niebie kotłują się czarne chmury, wtedy jest większa szansa na to, że dopadnie cię smutek. Sporo osób tak ma. Twój organizm po prostu "wyłapuje" poszczególne bodźce ze środowiska i interpretuje je po swojemu. Można właśnie w taki sposób to wyjaśnić. Kiedy budzisz się, odsłaniasz zasłony, a za oknem widzisz piękne słońce, którego promienie lekko muskają cię po twarzy, ptaszki wesoło ćwierkają, to wszystko zachęca do tego, by w jednej chwili wyjść na powietrze, dodaje energii, by zrobić coś, czego nie robi się na co dzień. Ach, gdyby tak ciągle mogło być. Niestety, czas posępnej jesieni sprzyja temu, by owinąć się w koc jako naleśnik i nakłania do tego, aby przekoczować w ten sposób przez całą zbliżającą się zimę. Wtedy należy wziąć sprawy w swoje ręce i kategorycznie mu odmówić. Odkryj swoje zainteresowania, które dotychczas zaniedbałeś, a jeśli jeszcze go nie masz, to spróbuj je odkryć! Udowodniono, że nawet nieprawdziwy uśmiech może przynieść korzyści. Pomaga redukować stres i poprawia nastrój. Uśmiech może także wpływać korzystnie na relacje z innymi ludźmi, przez co ułatwia kontakt z nimi. Dzięki uśmiechowi i pozytywnemu nastrojowi staniesz się bardziej kreatywny.

Ludzie poczną cię postrzegać jako osobę godną zaufania. Przeprogramujesz swój umysł na lepsze myślenie, a tym samym zarazisz nim otaczające cię osoby. Jak można zauważyć, śmianie się ma wiele swoich zalet.

Nie zwlekaj już dłużej, wstań, podnieś głowę i zrób ogromny uśmiech!.
Kliknij następujący wpis: geburtstagsgrüße kostenlos

<< Poprzedni
Następny >>