Home › Tania wyprawa do Izraela

Tania wyprawa do Izraela

Większość Polaków, nie tylko Katolików, ochoczo odwiedziłaby Ziemię Świętą. Nic w tym zaskakującego, jest to magiczny rewir, posiadający bardzo dużo monumentów. Sam Izrael a także jego stolica, Tel Awiw, także dostarczają pełno wrażeń. Jeżeli chcesz udać się do tego państwa i nie stracić fortuny, powinieneś wiedzieć, jak odpowiednio zaplanować swoją podróż. Niedrogie linie lotnicze już od kilku lat proponują ciekawe propozycje lotów do Tel Awiwu. Lecz w zależności od daty, opłata za taką samą wyprawę może być inna.

W ogóle nie opłaca się odwiedzać Izraela w lipcu oraz w sierpniu - wtedy temperatura jest bardzo wysoka a ceny lotów wywindowane. Najprzyjemniejsza pogoda gości tam od marca nawet do czerwca, wtedy jednak ceny lotów również nie są zbyt niskie. Z kolei w październiku zaczyna się okres deszczowy, wówczas można polecieć do Izraela za 200 zł w obie strony.

Mimo opadów, temperatura nadal jest wyższa niż 20 stopni, a ulewy nie trwają wiecznie. Żeby ze stolicy dostać się do Jerozolimy możemy użyć zarówno pociągu jak i autobusu. Lepiej zakwaterować się w Tel Awiwie, a w obrębie wycieczki odwiedzić to historyczne miejsce. Będzie to opcja o wiele bezpieczniejsza, jeżeli ktoś obawia się zatrzymywać w okolicach strefy Gazy. Izrael to fascynujący, wiekowy kraj, który może zaoferować nam pełno wrażeń, nie jedynie dla osób religijnych. W stolicy możemy udać się na plaże, skorzystać z wycieczki do Hajfy, skosztować smakowitej, regionalnej kuchni. Ziemia Święta znajduje się parę godzin drogi od stolicy, samą podróż odbywamy drogą lądową - pociągiem albo autobusem. Jerozolima jest miejscem całkiem niegroźnym, lecz w czasie dwutygodniowej wycieczki, warto na dłużej zatrzymać się w Tel Awiwie.

pastillas para adelgazar
.